fbpx

WhiteHall

BrandingCzym jest branding ?

Czym jest branding ?

Czym jest branding? Najprościej mówiąc to stworzenie świadomości marki. Samo stwierdzenie może jeszcze niewiele nam mówić, jeśli jednak określimy na jakich zasadach powinien być kreowany, jakie elementy mamy określić oraz co oznacza w praktyce, coraz bardziej dochodzimy do odkrycia co też kryje się pod tym tajemniczym pojęciem.

To co najważniejsze – jako firma gramy o wysoką stawkę, wszak dobrze pokierowany branding to nie tylko osadzenie naszego wizerunku w trwałych i rozpoznawalnych ramach, ale i generowanie zysków. Celem w samym sobie jest zbudowanie trwałego wizerunku, który musi okazać się nawet więcej niż rozpoznawalny. Pamiętajmy, że za dobrze pokierowanym brandingiem musi stać szereg unikalnych wartości, bo przecież to o co nam chodzi to identyfikowanie się klientów z naszą marką.

Od czego zacząć? Przede wszystkim musimy stworzyć rzetelną strategię marki, która określa to czym nasza marka jest teraz, jak i to czym będzie w przyszłości.

Na początek nazwa, niebanalny slogan, projekt logo. Te trzy elementy to absolutne „must be” ponieważ to właśnie one najbardziej zapadają w pamięć naszym klientom. Następny krok to idealnie dobrana identyfikacja wizualna, czyli taka gdzie stały element naszej marki będzie powtarzał się w najróżniejszych materiałach (gadżety reklamowe, papier firmowy, wizytówki, katalogi itd.). Finiszem jest Internet – nienaganna strona internetowa, prowadzenie newsletterów oraz media społecznościowe.

przykład idealnie dobranej identyfikacji wizualnej

Podane powyżej fakty to tylko ogólniki, za każdym kryje się jeszcze wiele innych aspektów, których dopiero poszczególne składowe dopełniają proces tworzenia identyfikacji, wszak jak to się mówi „diabeł tkwi w szczegółach”.

Podczas procesu tworzenia identyfikacji trzeba pamiętać – „co za dużo to nie zdrowo”. Nie przesadzajmy ze zbytnim eksperymentowaniem, zbyt obszernym i jednocześnie trudnym do zrozumienia contentem i co najważniejsze unikajmy kopiowania tych marek, które już mają bardzo silną pozycję na rynku. To co liczy się najbardziej to indywidualizm, nowa forma przekazu oraz jej prostota. Klient musi „zrozumieć” naszą markę.

Jeśli osiągniemy to co założyliśmy – sukces przyjdzie sam.

Zapraszamy serdecznie do współpracy w zakresie brandingu lub rebrandingu Twojej firmy. Możemy stworzyć markę od podstaw, albo ożywić to co na ten moment nie zdaje egzaminu. Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy, wyciągnijmy wnioski i jeśli spodoba Ci się nasz tok myślenia, podejmijmy współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

d

Agencja Interaktywna, tworzymy strony, sklepy, serwisy internetowe, zajmujemy się szerokopojętym marketingiem internetowym, kreujemy wizerunek.